herzog türkiye merkim ltd sti

HERZOG PANÇ KESME

MERKİM KİMYASAL MEDİKAL DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI GIDA TARIM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.
861 Sokak No:72 Kat:5 Daire:501 Jüthan Konak / İZMİR / TÜRKİYE

HERZOG PANÇ KESME

MERKİM ŞİRKETLER GRUBU
Tüm Laboratuvar ihtiyaçlarının tek çözüm adresi

HERZOG HSA LABORATUVAR TİPİ MANUEL METAL PANÇ KESME MAKİNESİ

Katalog İndir

Malzeme: Çelik, pik, demir döküm

Katalog İndir

HERZOG VST YARI OTOMATİK LABORATUVAR TİPİ PANÇ KESME MAKİNESİ

Katalog İndir

Malzeme: Çelik, pik, demir döküm

Katalog İndir

HERZOG VNU LABORATUVAR TİPİ MANUEL METAL PANÇ KESME MAKİNESİ

Katalog İndir

Malzeme: Çelik, pik, demir döküm

Katalog İndir

HERZOG HUST LABORATUVAR TİPİ OTOMATİK/ YARI OTOMATİK METAL PANÇ KESME MAKİNESİ

Katalog İndir

Malzeme: Çelik, pik, demir döküm

Katalog İndir

HERZOG HS-CF LABORATUVAR TİPİ OTOMATİK KESME VE FREZE MAKİNASI


Katalog İndir

Malzeme: Çelik, pik, demir döküm

Katalog İndirHerzog Kesit Markalama

Metal Laboratuvarlarında kimyasal analiz için numune hazırlama türlerinden birisi de dilimlere ayırarak kesit alma şeklinde olabilir. Bir numune alma bombasıyla silindirik veya konik olarak alınan numuneler (bomba numuneleri de denir) merkezden ayrılırak kesit dilimlerinden birinin yüzeyi taşlanır veya frezelenir. Daha sonra numunenin kimyasal bileşimi, örneğin optik emisyon spektroskopisi kullanılarak belirlenebilir. Ayrıca bu numunelerden yanma analizi için küçük pançlar, markalar çıkarılabilir.

Genellikle, özel alaşımlar ve sertleştirilmiş çelik dahil olmak üzere alaşımsızdan yüksek alaşımlı çeliğe kadar hazırlanan numunelerden kesit almak için aşındırıcı kesme tercih edilen yöntemdir. Herzog Kesit ve Markalama teknolojisinin çok çeşitli faydaları vardır: Hemen hemen tüm sertlik ve mukavemette metal malzemeler işlenebilir, teknoloji sayesinde kesit yüzeyleri çok iyi bir yüzey kalitesine sahiptir, numune hazırlık süresi son derece kısadır ve minimum çapak oluşumu vardır.

Çoğu durumda kesme disklerinde aşındırıcı olarak farklı alüminyum oksit karışımları bulunur. Nadir durumlarda silisyum karbür de kullanılır. Kesme diskinin performansı aynı zamanda tane boyutu, aşındırıcı taneciğin yapışma gücünü temsil eden sertlik derecesi, yapı, bağlama türü ve takviye ile de belirlenir.

Günümüzde metaller insan yaşamının, endüstrinin, sanayinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Metallerin esneklik, mukavemet, ısıl dayanıklılık gibi özellikleri, karbon, kükürt, oksijen, nitrojen ve hidrojen elementlerinin değişik konsantrasyonlarda varlığı ile değişkenlik gösterir. Bu elementlerin konsantrasyonlarındaki küçük değişiklikler bile esneklik, korozyon eğilimi veya kırılganlık gibi mekanik özellikleri değiştirir. Bu element konsantrasyonlarının son derece hassas ve hızlı analizi gerektiğinde yanma analizi tercih edilen yöntemdir.

HERZOG, yanma analizi için numunelerin toplanmasına yönelik çeşitli çözümler sunar. Bir yandan, çeşitli freze makinelerinde Talaş Yakalama Birimi (CCU) kullanılarak frezeleme sırasında talaşlar toplanabilir. Alternatif olarak talaşlar yanma analiz ünitesine otomatik ve pnömatik olarak gönderilebilir. Öte yandan, disk veya çift kalınlıktaki numunelerden yakma analizi için küçük parçalar delinebilir. Bu işlemler, yarı otomatik veya tam otomatik versiyon olarak mevcut olan HUST sistemi kullanılarak yapılır.

Yarı otomatik HUST'ta kullanılan matrise bağlı olarak farklı sayıda delikli parça üretilmekte ve bir kap içerisinde sunulmaktadır. Tam otomatik HUST'ta zımbalanarak markalar haline getirilen parçalar tekli hale getirilir ve analiz için pnömatik olarak bir şarjöre veya yakma ünitesine gönderilir. HUST, yüzey temizliği için kumlama ünitesi, çok kırılgan numuneler için indüksiyonlu ısıtma ünitesi ve soğutma ünitesi dahil olmak üzere çeşitli seçeneklerle mevcuttur. HERZOG, yanma analiz cihazlarının tüm önde gelen üreticileriyle işbirliği yapmaktadır. Otomasyon ve yarı oatomasyona dayalı Kesit ve Markalama Cihaz seçeneklerimizi görmek için aşağıdaki linki tıklayınız.Ürünlerimiz