BAŞARILARLA DOLU BİR GEÇMİŞ

HERZOG ÖĞÜTME
PULVERİZASYON

Öğütme işlemi, birçok inorganik ve organik malzemenin analizinde kullanılan, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan bir numune hazırlama işlemidir.

Bize ulaşın
40 YILLIK TECRÜBE

Herzog Peletleme
Pres

HERZOG numune hazırlık alanında peletleme için manuel ve otomatik makine tedarikçisidir. Küçük veya orta ölçekli numune yüklerine sahip manuel uygulamalar için mevcut modeller "TP20, TP20E, TP40, TP 40/2d, TP60, TP60/2d, HTP40, HTP60" tipi cihazlardır.

ÜRÜNLERİMİZ
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

HERZOG FÜZYON

Analiz için toz numune hazırlamanın en yaygın yolu borat füzyon prosesidir. Numunenin eser miktarda fazla lityum tetraborat ile füzyonunu ve düz yüzeyli bir cam bilyeye dökümünü içerir. Füzyon işlemi sırasında numunenin fazları cam benzeri boratlara dönüştürülerek XRF analizi için mükemmel şekilde boyutlandırılmış homojen bir boncuk elde edilir.

HERZOG FÜZYON
BAŞARILARLA DOLU BİR GEÇMİŞ

HERZOG
BEAD 1 HF

Bead One HF, zorlu analitik görevler için size kapsamlı işlevsellik ve esneklik sunar. Endüktif füzyon yöntemi, eriyiğin ayarlanan sıcaklığa hızlı ve anında ısınmasını sağlar.

HERZOG BEAD 1 HF
40 YILLIK TECRÜBE

HERZOG
STANDART OTOMASYON

HERZOG, otomatik numune hazırlama ve kalite kontrol alanında çok geniş bir uygulama yelpazesinde standartlar belirlemiştir. HERZOG Standart Laboratuvarı, endüstriyel otomasyonda uzun yıllara dayanan deneyim ve uzmanlığı yansıtır.

HERZOG STANDART OTOMASYON
SİZİN İÇİN BURADAYIZ

HERZOG PELETLEME
PRES

HERZOG, manuel makinelerden tam otomatik laboratuvar çözümlerine kadar geniş bir yelpazede farklı ekipmanlar sunmaktadır.

HERZOG HİDROLİK PRES

HERZOG TÜRKİYE SERVİS, BAKIM ve ONARIM

Servis, bakım ve onarım istekleriniz için arıza bildirim formumuzu doldurunuz.


Sektörel Faaliyetlerimiz

HERZOGUN DEMİR DIŞI ALUMİNYUM, BAKIR, MAGNEZYUM, KURŞUN, NİKEL, KALAY, TİTANYUM, ÇİNKO ve BUNLARIN ALAŞIMLARI ve GERİ-DÖNÜŞÜM SEKTÖRLERİNDE LABORATUVAR NUMUNE HAZIRLIK OTOMASYON SEÇENEKLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMEYİ UNUTMAYINIZ..!

ÇİMENTO

HERZOG Maschinenfabrik GmbH & Co. KG, dünya çimento endüstrisinin laboratuvar sistemlerinin geliştirilmesi ve kurulmasında lider kuruluşlardan biridir.

Daha fazla

DEMİR ÇELİK

Dünyanın önde gelen çelik üreticileri, ürünlerinin kalite kontrolü için HERZOG sistemlerini kullanıyor.


Daha fazla

MADEN

HERZOG, madencilik endüstrisinde numune hazırlık alanında eksiksiz çözümleriyle dünyanın önde gelen laboratuvar sistemleri tedarikçisidir.

Daha fazla

HERZOG HERZOG DEMİR-ÇELİK

Ana metal sanayi sektörü TÜİK'in sınıflandırmasına göre demir-çelik ana sanayi ve demir-çelik dışındaki ana metal sanayi alt sektörlerinden oluşmaktadır. Demir-çelik dışındaki ana metal sanayi değerli metal, alüminyum, kurşun, çinko, kalay, bakır ve demir dışındaki diğer metallerin üretimini içermektedir.

Özellikle Optik Emisyon Spektroskopisi (OES) ve aynı zamanda X-ışını Floresan Analizi (XRF), metalleri ve katı cisimleri analiz etmek için sıklıkla kullanılan yöntemlerdir. Bu analizler hem demir çelik fabrikaları hem de metal endüstrisinde dökümhanelerde üretimde uygulanmaktadır. Kısa analiz süreleri ve son derece hassas ölçüm sonuçları temelinde OES, kullanılan alaşımların izlenmesi için tercih edilen yöntemdir. XRF analizlerinde ise, X-ışınları, kimyasal bileşime karşılık gelen bir floresan emisyonunu uyarır ve okuma yapılır. Bu cihazlar hammadde giriş kalite kontrol, yarı mamul ve mamul ürünlerin kalite kontrol analizlerinde kullanılır.

Bu analizlerde Standart Referans Malzemelerin değerleri ile numunelerin sonuçları karşılaştırılır.

Analiz edilen numunenin yüzeyinin homojen olması fiili üretimin temsili açısından çok önemlidir.Bu durum başlangıçta belirttiğimiz demir-çelik ana sanayi ve demir-çelik dışındaki ana metal sanayi alt sektörleri için de geçerlidir.

HERZOG'un Demir-Çelik sektörüne yönelik çözümleri tam olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ayarlanmıştır. Numune taşıma, işleme ve hazırlama, maksimum kalite düzeyine ve en kısa işlem süresine ulaşmak için optimize edilmiştir. Ekipman, yazılım ve arayüzler, her müşterinin bireysel gereksinimlerine göre tamamen özelleştirilebilir. HERZOG, bireysel numune tiplerine, yerel altyapıya, analiz yöntemlerine ve cihazlara ve ayrıca seviye 2 sistemine göre uyarlanmış entegre çözümler uygulamak için mükemmel bir ortaktır.

HERZOG Demir-Çelik, yüksek öncelikli numunelerin tercihli hazırlanması için kolaylıkla kapasite ayırabilir. Analitik doğruluk ve kesinlik için gerekli koşullar olarak tüm hazırlık adımlarının proses güvenliğini ve tekrarlanabilirliğini sağlar. HERZOG Demir-Çelik, harici bileşenlere kolayca bağlanan, basit parametre ayarına izin veren ve ilgili tüm sistem bilgilerine kapsamlı bir genel bakış sunan güçlü bir kontrol yazılımına sahiptir.

Özellikle metal analizi için numune yüzeyi mükemmel şekilde hazırlanmalıdır çünkü herhangi bir spektroskopik analiz ancak numunelerin kalitesi kadar iyi olabilir. HERZOG, mükemmel hazırlanmış bir numune yüzeyi ve dolayısıyla yüksek kaliteli bir analiz sağlayan geniş bir ürün yelpazesi sunar.Ürünlerimiz

HERZOG ÇİMENTO

HERZOG, laboratuvar sistemlerinin geliştirilmesi ve kurulmasında çimento endüstrisinin önde gelen ortaklarından biridir. Yenilikçi üretim süreçleri ve çimento türlerinin artan çeşitliliği, laboratuvar sistemlerine yönelik daha yüksek talepleri beraberinde getiriyor.

HERZOG ÇİMENTO, bu talepleri son derece istikrarlı bir yapı prensibi, özellikle çimento endüstrisinin taleplerine uyacak şekilde tasarlanmış bir makine portföyü ve ayrıca entegre, eksiksiz laboratuvar çözümü teklifleri sunar.Ürünlerimiz

HERZOG MADENCİLİK

Madencilik sektörü, diğer birçok doğal kaynak sektörü gibi, çeşitli düzeylerde ve derecelerde büyük ölçekli bir otomasyon kullanımını gerektirir. Sondaj, taşıma ve proses kontrolünde otomasyon oldukça gelişmiş olmasına rağmen, laboratuvarlarda prosesleri otomatikleştirmek için hala büyük bir potansiyel vardır. Neredeyse gelecekteki cevher rezervlerinin çoğu, daha düşük kaliteler, daha sert ve daha derin cevherler, karmaşık mineraloji ve su, güç, sürdürülebilirlik, daha büyük tesisler ve diğer zorluklarla ilişkili artan maliyetlerle bağlantılıdır. Yüksek kapasiteli, 7/24 otomatikleştirilmiş laboratuvarlar, yeni cevher yataklarının erken ve sürekli, büyük ölçekli jeo-metalurjik profillemesi için kritik öneme sahiptir. Bu da, başlatma veya hızlandırma sırasında maliyetli gecikmelerden kaçınmak için öncelikli bir gerekliliktir.ÜrünlerimizMERKİM KİMYASAL MEDİKAL DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI GID. TAR. İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MERKİM KİMYASAL MEDİKAL DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI GID. TAR. İNŞ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
HERZOG Maschinenfabrik GmbH TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ
DİĞER İŞTİRAKLERİ

Biz sizi arayalım

MERKİM ŞİRKETLER GRUBU
Tüm Laboratuvar ihtiyaçlarının tek çözüm adresi